معرفی انواع بخاری برقی به همراه آخرین قیمت‌ها

معرفی انواع بخاری برقی به همراه آخرین قیمت‌ها

معرفی انواع بخاری برقی به همراه آخرین قیمت‌ها

با آغاز فصل سرما یکی از ضروریات هر منزلی وسایل گرمازا نظیر بخاری‌های برقی و گازی، رایاتور برقی و انواع هیترهاست که برای خریدی کاربردی، مطالعه متن ذیل را توصیه می‌کنیم.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، به نقل از روابط عمومی فروشگاه اینترنتی زنبیل، دوباره با شروع فصل سرما تقاضای انواع وسایل گرمازا نظیر بخاری برقی، بخاری گازی، رادیاتور برقی و انواع هیترها افزایش و خرید و فروش آنها رونق پیدا می کند. بر این اساس بد نیست قبل از اینکه نسبت به خرید بخاری ها اقدام کنیم، کمی نسبت به انواع مدل های بخاری برقی و هیتر موجود در بازار آشنایی پیدا کنیم.

بخاری برقی یا همان هیتر برقی همانطور که از نام آن پیداست وسیله ای گرمازا می باشد که منبع تامین انرژی آن برق می باشد. بر این اساس یکی از مهمترین ویژگی هایی که در خرید بخاری برقی به آن باید توجه شود آن است که این وسیله گرمایی تا چه میزان به هزینه برق ما اضافه می نماید. نکته دیگر متراژ فضایی است که قصد گرم کردن آن را داریم، بخاری های برقی معمولا برای محیط های کوچکتر مانند اتاق خواب یا اتاق کار و بخاری های گازی برای فضاهای بزرگتر نظیر سالن ها استفاده می گردند. اما یکی از مهمترین مزیت های بخاری برقی نسبت به بخاری گازی آن است که این بخاری ها نیازی به دودکش نداره و حتی نسبت به بخاری گازی های بدون دودکش راحتی بیشتری برای مصرف کنندگان دارند.

انواع بخاری برقی موجود در بازار

همانطور که در ادامه بررسی خواهد شد تمام بخاری های برقی دارای المنت می باشند و المنت تولید کننده گرمای بخاری می باشد. المنت یک مقاومت مفتولی است که به دور سرامیک یا آجر نسوز پیچیده شده و چون جریان برق از آن بگذرد، حرارت تولید می‌کند. جنس این نوع مقاومت‌ها ازکرم‌ نیکل یا کرم آلومینیوم است. عمده تفاوت بخاری های برقی در روش انتقال گرما به محیط می باشد و بر این اساس می توان سه نوع اصلی  بخاری برقی که در حال حاضر در بازار موجود می باشند را به شرح ذیل معرفی کرد:

بخاری برقی تابشی

همانطور که از نام این بخاری ها پیداست، بخش تابشی وجه تمایز این بخاری ها با سایر بخاری های برقی می باشد. در بخاری برقی تابشی از چندین المنت استفاده می شود و معمولا یک سطح بازتابنده در بخش پشتی المنت ها قرار داده می شود. معمولا این بخاری ها دارای ۲ تا ۳ المنت بوده و توانی بین ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ وات دارند. در این بخاری ها می توان با انتخاب تعداد المنت هایی که قرار است روشن گردد، میزان گرمادهی بخاری را مشخص نمود.

در بخاری برقی تابشی، تابش حاصل می‌تواند تا زمانی که به جسمی برخورد نکرده‌است از فضا عبور کند. چنین گرمایی به جای گرم کردن هوا، مستقیماً افراد یا اشیا را گرم می‌کند. این روش برای مکان‌هایی که هوا در جریان است مناسب است. این بخاری‌ها بی‌صدا عمل می‌کنند و در صورتی که مواد اطرافشان حفاظت‌های مناسب در مقابل گرمای زیاد را نداشته باشند می‌توانند بسیار خطرساز باشند.

بخاری برقی فن دار

این نوع بخاری برقی نیز مانند بخاری برقی های تابشی دارای المنت هستند با این تفاوت که بجای آنکه گرما توسط سطح بازتابنده به محیط انتقال داده شود، توسط فن به محیط انتقال داده می شوند و لذا بازدهی این بخاری ها نسبت به بخاری برقی های تابشی نسبتا بالاتر می باشد. بخاری برقی فن دار معمولا دارای ترموستات تنظیم و سنسور خاموش شدن در صورت گرم شدن بیش از حد دستگاه می باشد و از این نظر نیز امنیت بالاتری را دارا می باشند. در حال حاضر این نوع بخاری های برقی طرفداران زیادی در بازار دارد.

بخاری برقی کانوکتور

این بخاری برقی نیز مانند دو نمونه قبلی از المنت برای گرمازایی استفاده می کند. در این نوع بخاری ها نیز امکان استفاده از فن وجود دارد. این بخاری ها نسبت به دو نوع قبلی دارای ابعاد بزرگتری می باشند. بخاری های برقی کانوکتور مشابه بخاری برقی تابشی کاملا بی صدا می باشند اما چنانچه از فن آن استفاده کنیم، مانند بخاری برقی های فن دار صدای فن قابل شنیده شدن می باشد.

در حال حاضر بهترین برندهای بخاری برقی موجود در بازار بخاری برقی پارس خزر ، برفاب و فلر می باشند که قیمت های آنها از حدود ۱۹۰ هزار تومان تا حدود ۵۰۰ هزار تومان در نوسان می باشد. جهت مشاهده و خرید انواع بخاری برقی با تضمین بهترین قیمت می توانید به فروشگاه اینترنتی زنبیل مراجعه کرده و خریدی راحت و لذتبخش را تجربه کنید.

با عضویت در اینستاگرام زنبیل اولین فردی باشید که از جدیدترین اخبار و رویدادهای این فروشگاه مطلع شده و ازتخفیفات و جشنواره های آن بهره مند می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *