پنل اولد نشکن و انعطاف پذیر سامسونگ

پنل اولد نشکن و انعطاف پذیر سامسونگ

پنل اولد نشکن و انعطاف پذیر سامسونگ

image_readtop_2017_852666_15142703693149206

مدت‌ها است تولیدکننده‌های صفحه‌نمایش به دنبال تولید پنل‌هایی نشکن و انعطاف‌پذیر هستند. تا کنون چندین ثبت اختراع یا نمونه‌های مفهومی هم رونمایی شده ولی هیچ‌یک به مرز تولید انبوه یا دریافت گواهی‌نامه‌های معتبر رسمی نرسیدند.

حالا به نظر می‌رسد سامسونگ اولین شرکتی باشد که این سد را شکسته و یک پنل اولد نشکن و قابل خم واقعی برای گوشی‌های تلفن همراه ساخته است.

بر اساس آزمونی که شرکت UL روی این پنل‌ها انجام داده است، با سقوط از ارتفاع ۱.۲ متری هیچگونه شکستگی در صفحه‌نمایش ایجاد نشد. برای اطمینان از صحتِ این امر، شرکت یادشده ۲۶ بار این آزمایش را تکرار کرد و نمایشگر بدون هیچگونه آسیبی، همچنان به کارکرد عادی خود ادامه داد.

oled-lg-flexible

به گفته مدیران سامسونگ، این صفحه‌نمایش انواع آزمایش‌های مقاومتی و نظامی وزارت دفاع ایالات متحده و همین‌طور اداره ایمنی و بهداشت وزارت کار این کشور را با موفقیت پشت‌سر گذاشته است.

سامسونگ در ساخت این پنل از پنجره پلاستیکی تقویت شده‌ای به جای شیشه استفاده کرده است که وزن کم، انتقال بالا و دوام بسیار زیادی به آن می‌دهد. به همین دلیل، این پنل اولد برای استفاده در اسمارت‌فون‌ها بسیار مناسب است.

استفاده از صفحه‌نمایش پلاستیکی در صنعت موبایل تازگی ندارد و برخی گوشی‌های شرکت موتورولا هم با پنل پلاستیکی فشرده عرضه شدند که کاملا مستعد خراش بودند. احتمالا پنل نشکن پلاستیکی سامسونگ این مشکل را هم رفع کرده است و ضد خش خواهد بود.

پیش‌بینی می‌شود این صفحه‌نمایش برای اولین بار روی اسمارت‌فون انعطاف‌پذیر سامسونگ با نام Galaxy X مورد استفاده قرار بگیرد.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادها به اینستاگرام زنبیل بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *